Wałbrzych – gdzie i co zjeść? Najlepsze restauracje

Zastanawiasz się, gdzie zjeść podczas odwiedzin w Wałbrzychu lub okolicznej miejscowości? Słyszałeś może o takich lokalach jak Pierogowa Chata (Wałbrzych), pizzerii Mexicana (Wałbrzych) czy też o Restauracji Legenda (Szczawno-Zdrój)? 

Zerknij na naszą listę polecanych lokali:

Pierogowa Chata (Wałbrzych)

ul. Wrocławska 8

Pierogowa Chata w Wałbrzychu to świetne miejsce, jeśli myślisz o tradycyjnych daniach, pysznych pierogach w różnych wariantach i zupach według oryginalnego przepisu. Zatrzymaliśmy się tam, gdy pierwszy raz odwiedzaliśmy Wałbrzych – Pierogowa Chata od tego czasu jest lokalem, który zawsze jest koniecznym punktem do odhaczenia podczas każdej kolejnej wizyty w mieście. Oferują także catering i dania na wynos. Koniecznie spróbujcie, jeśli jesteście na Dolnym Śląsku!

Pizzeria Mexicana (Wałbrzych)

ul. Główna 8c

Jeśli jesteś w Wałbrzychu i niekoniecznie gustujesz w regionalnych potrawach, spróbuj dobrej pizzy w lokalnej Mexicanie. Bardzo smaczna pizza, dobra lokalizacja i miła obsługa. Jeżeli planujecie wieczór z piwem, smacznym jedzeniem i miejscem, z którego wygodnie wrócicie do siebie, nawet późną porą.

Zdecydowanie polecamy dla osób, które nie wiedzą, gdzie zjeść pizzę w Wałbrzychu. Wpadnijcie do Pizzerii Mexicana.

Gastronomia Szczawno-Zdrój

Zachęcamy także do sprawdzenia lokali w miejscowości Szczawno-Zdrój:

Restauracja Legenda (Szczawno Zdrój)

Restauracja Legenda – Szczawno może pochwalić się naprawdę ładnym miejscem, gdzie można zjeść dobre tradycyjne jedzenie. W sercu Parku Zdrojowego znajduje się punkt gastronomiczny, który warto polecać osobom gustującym w eleganckim, wyszukanym wyglądzie wnętrza lokalu i taką samą ogładą, jeśli chodzi o smak dań. 

Pizza Hit (Szczawno Zdrój)

Podobnie jak w przypadku lokalu Mexicana (Wałbrzych), jeśli jestem w Szczawnem i nie zależy Ci na poznawaniu tamtejszej kuchni – wpadnij na pizzę. My odwiedziliśmy Pizzerię Hit i z całego serca polecamy.

Restauracja Calvados (Szczawno Zdrój)

Na koniec polecamy Calvados. Przystosowany do imprez okolicznościowych i do codziennego serwowania posiłków klientom. Fajny lokal, promujący kuchnię polską. Warto sprawdzić.

Z pewnością w okolicy czeka na Ciebie więcej gastronomii wartej odkrycia. My jednak wskazaliśmy te lokale, w których ręczymy za dobre jedzenie. Wałbrzych i okolice wiążą się z naprawdę smaczną lokalną kuchnią.